Hirvikävely 2014 tulokset

Kävely oli historian ensimmäinen, uudessa kilpailumuodossa ei mitata ollenkaan juoksuaikaa, ainostaan 4 arviontia ja ammunta suoritetaan.Kilpailu järjestettiin huippukuumassa hellesäässä (+28 astetta) ja paikalla oli yhteensä 11 kilpailijaa. Kaikki kilpailijat ottelivat samassa yleisessä sarjassa.

Kokonaistulokset, kolme parasta

1. Jorma Ruotsalainen 1088 pistettä
2. Jouko Kuokka 1054 pistettä
3. Ari Fomin 1043 pistettä


Parhaat arvioijat, kolme parasta (jaetulla 2. sijalla jopa neljä kilpailijaa)

1. Jorma Ruotsalainen 554 pistettä
2. Leena Hämäläinen 514 pistettä
    Risto Kiiskinen 514 pistettä
    Ari Fomin 514 pistettä
    Jouko Kuokka 514 pistettä
6. Seppo Partanen 486


Parhaat ampuja, kolme parasta

1. Jouko Kuokka 540 pistettä
2. Jorma Ruotsalainen 534 pistettä
3. Ari Fomin 528 pistettä


Tilastotietoa, arviointi

Oikeat, mitatut matkat olivat A1: 50 m, A2: 62 m, A3: 107 mA4: 94 m.

HenkilöA1A2A3A4ErotusPist.
Jari Kuokka79102148132148,0304
Eino Heikkinen70909510470,0460
Leena Hämäläinen5381948643,0514
Johannes Liimatainen61971258969,0462
Jukka Hyvönen608512512077,0446
Jaakko Heikkinen6272725992,0416
Risto Kiiskinen6075879443,0514
Seppo Partanen54869611257,0486
Ari Fomin556812510843,0514
Jouko Kuokka5058887443,0514
Jorma Ruotsalainen5265939823,0554


Tilastotietoa, ammunta

Henkilö12345678910Yht.Pist.
Jari Kuokka6788991010101087522
Eino Heikkinen0145799991063378
Leena Hämäläinen023467899957342
Johannes Liimatainen067777789967402
Jukka Hyvönen466677899971426
Jaakko Heikkinen45688889101076456
Risto Kiiskinen3447778881066396
Seppo Partanen777778910101082492
Ari Fomin6888991010101088528
Jouko Kuokka8888991010101090540
Jorma Ruotsalainen78999999101089534